Выпуск радиоэлектронной медицинской аппаратуры.
ПАТ "Львівський завод РЕМА"
Підприємство почало свою діяльність з 1.08.1944 року на основі розпорядження ради Народних комісарів УРСР № 786 від 31.07.1944 р. під назвою завод дезінфекційного обладнання.
Завод створювався на базі ремонтно-механічної майстерні по ремонту парових котлів, майстерні по виготовленню дерев’яної тари і майстерні по виготовленню дерев’яних коліс. Крім цього заводу відійшла територія парникового господарства і вугільного складу
В 1948 році на заводі почалось освоєння виробництва медичних меблів і предметів медицини: столиків стоматологічних, столиків надліжкових для важко хворих, шин дротяних для фіксації кінцівок при переломах, рамок для проявки рентгенівських знімків, лампочок спиртових, настінних аптечок, шаф медичних для зберігання медінструментів, апаратів стерилізації лабораторної посуди, бань водяних лабораторних і ін.
Новому профілю заводу вже не відповідала попередня назва, тому наказом Міністра охорони здоров’я СРСР №2217 від 21.09.56 року він був перейменований у завод Медичного обладнання.
В 1960 році на заводі вперше почалось освоєння виробництва електронних медичних апаратів. Першим електронним приладом, виготовленим на заводі , був “Пульсотахометр” - прилад для довготривалого і безперервного вимірювання частоти пульсу під час хірургічних операцій, а також для фізіологічних досліджень. В 1960 році їх було виготовлено 20 штук, що склало 0,3 % річної продукції заводу.
В 1962 році було освоєно виробництво двох нових апаратів: електричного стимулятора дихання (ЕСД-1)- призначеного для штучного відновлення дихання шляхом впливу електричним струмом на дихальну мускулатуру і діафрагменні нерви і апарату УВЧ-4 призначеного для місцевого лікувального впливу імпульсним електричним полем ультрависокої частоти.В перший рік освоєння було випущено 200 штук ЕСД-1 і 850 штук УВЧ-4.